Nový interiér? Odkud začít a jak se nespálit
Chystáte se na novou kuchyň, obývák nebo rovnou na celý nový domov? Ale jak to uchopit? Jak takovou spolupráci odstartovat, jak začít a na co si dát pozor? To vám poví Lenka Velecká, designérka a projektová manažerka ve společnosti Interiéry Velecký.
Chci nový interiér. Co mám udělat jako první?
Na začátku je určitě dobré si ujasnit, co od nového interiéru očekávám. Klientům vždy doporučujeme, ať prvně načerpají inspiraci, pozorně se dívají u známých na návštěvě, jak je co řešené, a ptají se na zkušenosti. Hlavně ať vychází z toho, co jim na současném interiéru vadí a co jim naopak vyhovuje, co chtějí zachovat. Ve chvíli, kdy máte v hlavě jasnější představu, víte, co chcete a co rozhodně ne, můžeme se do toho pořádně pustit.
Jak taková spolupráce s firmou probíhá?
U nás to začíná první schůzkou, většinou u klienta doma, kde si povykládáme o jeho představě, možnostech, času, rozpočtu a dalším. Poslechneme si, co očekává, a doptáme se na vše důležité. Poté připravíme návrh a s klientem vybereme materiály. Máme vlastní vzorkovnu, takže si je může rovnou osahat. Kromě vizuálu samozřejmě řešíme výhody a nevýhody jednotlivých materiálů. Jakmile si vizuál i materiály schválíme, připravíme cenovou nabídku a vrhneme se do toho. Prvně si interiér ještě pro jistotu sami přeměříme, ať máme jistotu, že vše skutečně sedne, a pak už se do toho pouštíme u nás na dílně. Ke klientovi poté přivezeme částečně zkompletovaný nábytek, který během pár dní složíme, nainstalujeme a máme hotovo.
Jak dlouho taková realizace trvá?
To bohužel nejde takto snadno říct. Záleží na rozsahu celé realizace. Obývací stěna je zkrátka jednodušší a rychlejší než velká kuchyně nebo celý interiér. Dále také záleží na složitosti řešení a v neposlední řadě na výběru materiálů a technologií. Někde jednotlivé kroky trvají déle. Ale abych vám dala nějaký časový rámec, řekněme, že nejkratší realizace může být od první schůzky po finální interiér hotová za měsíc, kuchyně bývají obvykle kolem tří měsíců.
Na co by si měl dát zákazník u interiéru na míru pozor?
Ono je toho více. Co ale považuji za klíčové, tak než se do toho vůbec pustíte, je důležité zvážit dodavatele kritickým okem. Podívejte se na recenze, dejte na doporučení. A pokud vám někdo nabídne nižší cenu než konkurence, zbystřete a zkuste zjistit, z čeho ta nižší cena pramení. Bohužel se za tím může často skrývat nekvalitní materiál, odbytá práce a další. Ono i takové lepidlo, které vnímáte jako maličkost, vás pak může pěkně potrápit. A pokud už si interiér přebíráte, vždy si zkontrolujte, že jste skutečně dostali to, co jste si odsouhlasili v projektové dokumentaci. Nenechte si nikdy namluvit, že to, co vám tam nainstalovali, je sice jiná značka, ale je to to stejné v bledě modrém. Chtějte to, co jste si domluvili a za co jste zaplatili.
Nějaké slovo závěrem?
Další rady a tipy, jak na vysněný interiér bez problémů a další jsme rozepsali na našem blogu. Zveme tímto všechny čtenáře Kultina, kteří se právě chystají na rekonstrukci nebo stavbu, aby do našeho blogu nahlédli a nabrali potřebnou inspiraci. V případě jakýchkoli dotazů jsme samozřejmě k dispozici. A jako malou pozornost jsme si pro čtenáře připravili 50 % slevu na konzultaci s odborníkem. Při objednávce uveďte kód KULTINO50.
Interiéry Velecký
Interiery-velecky.cz
velecky@velecky.eu
+420 603 212 458
Konzultaci si můžete objednat zde